ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ, Հայաստան-Վրաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը մարտի 28-ին ընդունել է Վրաստանի խորհրդարանի կրթության, գիտության եւ երիտասարդության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Գիվի Միքանաձեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Խոսելով երկկողմ կապերից` ԱԺ փոխնախագահն ընդգծել է, որ հայ-վրացական հարաբերությունները ռազմավարական մակարդակի են:
Ռուբեն Ռուբինյանի գնահատմամբ վերջին տարիներին վերելք է ապրում միջխորհրդարանական համագործակցությունը, որին նպաստում է բարեկամական խմբերի արդյունավետ աշխատանքը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` Գիվի Միքանաձեն նշել է, որ երկու երկրների առնչությունները ոչ միայն մշակութային եւ պատմական կապերով են սերտ, այլ նաեւ շատ են նմանությունները խորհրդարանական կառավարման համակարգում:
Անդրադարձ է եղել միջխորհրդարանական կազմակերպություններում երկկողմ համագործակցությանը:
Կողմերը կարեւորել են տարածաշրջանում խաղաղության հաստատումը:
Հանդիպմանը մասնակցել է ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը:

28 марта вице-спикер НС, руководитель группы дружбы Армения-Грузия Р.Рубинян принял делегацию, возглавляемую председателем Комиссии по образованию, науке и делам молодежи парламента Грузии Г.Миканадзе.
Коснувшись двусторонних связей, вице-спикер НС подчеркнул, что армяно-грузинские отношения находятся на стратегическом уровне.
По Рубиняну, в последние годы на подъеме межпарламентское сотрудничество, чему содействует эффективная работа групп дружбы.
Выразив благодарность за теплый прием, Г.Миканадзе отметил, что отношения двух стран близки не только с точки зрения культурно-исторических связей, но и есть много общностей в системе парламентского правления.
Затронуто двустороннее сотрудничество в межпарламентских организациях.
Стороны подчеркнули важность установления мира в регионе.
Во встрече принял участие председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта С.Габриелян.